Sayfa 1

Sabah Duası

Tanrım, sana tapar ve bütün kalbimle seni severim. Beni yarattığın, inanç verdiğin ve bütün gece beni koruduğun için sana teşekkür ederim. Bugün bütün yapacağım şeyler senin isteğine göre olup yüceliğini arttırsın. Beni günah işlemekten ve kötülüklerden koru. Lütfun benimle ve bütün sevdiklerimle olsun. Amin.

Akşam Duası

Tanrım, sana tapar ve bütün kalbimle seni severim. Beni yarattığın, inanç verdiğin ve bütün gün beni koruduğun için sana teşekkür ederim. Beni istirahat ederken de bütün tehlikelerden koru ve kötü bir şey yaptımsa affet. Lütfun benimle ve bütün sevdikerimle olsun. Amin.

YEMEKTEN ÖNCE DUA

Allah'ım, bu güzel sofraya otururken ve dostluğumuzu paylaşırken aramızda bulun ki, ruhlarımız sevinçle dolsun. Yüce Tanrım, bize verdiğin her şey için, yemek için, nimet için, sevgi için, sıhhat için, ve bu güzel sofra için şükrediyoruz. Ve bunları, bizim için, uzak, yakın komşumuz için, her sadık kulun için, bahşettiğin her gün için diliyoruz.

YEMEKTEN SONRA DUA

Allah'ım, nimetlerinle doyduk; kardeş sevgisini de duyduk. Her zaman sana şükürler olsun ve kalplerimiz nurunla dolsun.
Ya Rabbim, bu gün de doyduk verdiklerinden bizlere layık gördüklerinden.
Senin sevginden, bereketinden kimseyi mahrum koyma, ya Rabbim. Hastalık verme, yoksulluk verme; mutlu kıl kulunu, acı gösterme. Lütfunu bizden sen esirgeme; şükran doluyuz sana, ya Rabbim.