Sayfa 1KUTSAL ÜÇLÜBİRLİK'E DUA

 Ey Tanrım, taptığım  Üçlü Birlik,  kendimi  tamamen unutmama yardımcı ol ki, ruhum şimdiden sanki sonsuz yaşamdaymış gibi, hareketsiz ve sakin bir şekilde sende yerleşebilsin! Ey benim değişmez olanım hiçbir şey huzurumu bozmasın ve beni senden ayırmasın, ancak geçen her dakika beni senin gizinin derinliklerine daha çok götürsün!
               Ruhumu yatıştır, onu cennetin, hoşnut kıldığın konutun ve dinlence yerin haline getir; orada seni hiçbir zaman yalnız bırakmayayım, orada tüm benliğimle, tam inançla senin yaratıcı faaliyetine  kendimi vereyim.
               Ey sevgili İsa'm, sevgi uğruna haça gerilen sen, senin gönlünün sevgilisi olmak isterdim, seni ölesiye sevmek, sana mutluluklar vermek isterdim. Ne var ki güçsüz olduğumun bilincindeyim, bu nedenle, beni kendi benliğinle giydirmeni, ruhumun davranışlarını, ruhununkileri ile özdeş kılmanı, bana sahip olmanı, benim yerime geçmeni, beni kaplamanı isterdim; böylelikle yaşamım senin yaşantının bir ışıldaması olurdu. Bana  onarıcı ve kurtarıcı olarak gel!
               Ey sonsuz Kelam, Tanrı'nın Söz'ü, tüm yaşamımı seni dinlemekle geçirmek istiyorum, senden her şeyi öğrenmek için, kendimi tamamiyle öğrenebilir duruma getirmek istiyorum; sonra da tüm karanlıkların, tüm boşlukların, tüm güçsüzlüklerin arasından ey sevgili yıldız sana bakmak ve görkemli ışığının altında kalmak istiyorum, beni öyle büyüle ki bir daha senin ışıldamandan kurtulamayayım.
               Ey eritip yok eden ateş, sevgi olan ruh, bende ansızın ortaya çık ki, ruhumda Kelam'ın insan olması olayı yeniden gerçekleşsin; tüm gizin yeniden yenilensin diye fazladan bir insanlık olayım.
               Ve sen ey Baba, sen de bu küçük ve zavallı kuluna bir bak, onu gölgenle ört, onda yalnız tüm gönlünü verdiğin sevgiliyi gör.
               Ey benim Üçlü Birlik'im, herşeyim, mutluluğum, kendimden geçtiğim sonsuz yalnızlık ve yücelik, sana kendimi kurban olarak sunuyorum, bende gömülü kal ki, ben de sende gömülü kalarak sonsuz yüceliklerini senin ışığında günün birinde seyredebilmeyi umut ederek bekleyebileyim.

 

Élisabeth de la Trinité